Koszt wynajmu długoterminowego samochodu

Popularność wynajmu długoterminowego w Polsce cały czas rośnie. Wielu przedsiębiorców decyduje się na wypożyczenie samochodów ze względu na większą opłacalność w stosunku do leasingu czy kredytu, uproszczoną procedurę i dodatkowe usługi w cenie wypożyczenia. W tym wpisie przybliżymy bliżej pojęcie długoterminowego wynajmu samochodu, zalety tej opcji oraz koszty jakie są z nią związane.

Czym jest wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy to wynajem samochodu na okres powyżej 24 miesięcy. Po upływie ustalonego w umowie okresu przedsiębiorca zwraca pojazd do firmy finansującej. Firma, która korzystała z usług wypożyczalni ma jednak możliwość wykupu użytkowanego pojazdu, jednak z racji tego, że podczas trwania umowy wynajmu płaci tylko za jego zużycie, wykup jest mało opłacalny. W wynajmie długoterminowym wypożyczalnia szacuje oczekiwany przebieg auta przez okres użytkowania samochodu.

W naszej firmie istnieje możliwość wynajmu na okres krótki (do 30 dni), średni (1 do nawet 24 miesięcy) oraz długi. Pojazdy są nowe, sprawne, ubezpieczone, przygotowane do użytkowania i dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Wynajem długoterminowy przeznaczony jest dla przedsiębiorców oraz firm pragnących wypożyczyć samochód szybko, a przede wszystkim na atrakcyjnych warunkach i korzystnie finansowo.

A co z kosztami wynajmu długoterminowego?

Najem na dłuższy czas jest o wiele bardziej opłacalny w porównaniu np. do umowy zwykłego leasingu czy zakupu za gotówkę, ponieważ przedsiębiorca jednocześnie ponosi o wiele mniejsze koszty, ma dostęp do nowych i doskonale przygotowanych samochodów oraz dodatkowych usług, które są wliczone w cenę wynajmu.

Znaczącą korzyścią z tego rodzaju wynajmu jest z pewnością też pełna kontrola nad finansami – opłaty, które ustala wypożyczalnia są co miesiąc stałe, dzięki czemu przedsiębiorca może z łatwością zaplanować swój budżet, bez obawy o nagły wzrost kosztów wynajmu. Poza tym wynajem długoterminowy nie obciąża zdolności kredytowej przedsiębiorcy, w porównaniu do leasingu.

Dzięki ustaleniu szacowanego przebiegu pojazdu podczas trwania umowy wynajmu, można określić z wyprzedzeniem koszty eksploatacji pojazdu np. przeglądy, naprawy czy wymiany zużytych części. Cena wynajmu zawiera również koszty związane z ubezpieczeniem samochodu jak również zapewnia auto zastępcze gdy będzie taka konieczność.

Dodatkowym plusem wynajmu długoterminowego jest również to, że firma zajmująca się wypożyczaniem samochodów zajmuje się pełną administracją związaną z pojazdami, co znacznie odciąża przedsiębiorcę.

Podsumowując, wynajem długoterminowy jest doskonałą opcją dla przedsiębiorców, którym zależy na szybkim, opłacalnym i bezproblemowym wypożyczeniu pojazdu. Jest to o wiele bardziej opłacalna opcja, dlatego firmy zastanawiające się nad wypożyczeniem samochodu powinny wziąć pod uwagę wypożyczenie samochodu na okres dłuższy.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą wynajmu długoterminowego w naszej firmie!

Dodano: 24.07.2018
Facebook
Facebook
Twitter
Twitter